Otokar Hakkında

Vizyonumuz

Otokar, kendi teknolojisini geliştirerek ürünlerinde yerli ve milli kimlik özelliğini korur; topyekûn mükemmellik felsefesi ile müşterilerinin, çalışanlarının ve ortaklarının memnuniyetinde sürekliliği sağlamayı hedefler.

Misyonumuz

Otokar'ın ana görevi, ticari araçlar ile çeşitli savunma sanayii mamullerini, müşteri beklentileri doğrultusunda, dünya çapında rekabet gücü olan ürünler olarak tasarlamak, üretmek ve pazarlamaktır.

Hakkımızda
Pazar Lideri
Pazar Lideri

Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs markası

Dünya Şirketi
Dünya Şirketi

5 kıtada 75’ten fazla ülkede hizmet veren fikri mülkiyet hakları Otokar’a ait araçlar

Öncü
Öncü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin öncü kara araçları tedarikçisi

özelliklerimiz
2942
2942

Çalışan Sayısı

552 000 m2
552 000 m2
Üretim Alanı
300+
300+

Satış ve Servis Ağı

Ortaklık Yapısı

Koç Holding A.Ş.

Ünver Holding A.Ş.

Diğer

1963
KURULUŞ
%100
YERLİ SERMAYE
Değerler

Değerler

Otokar, Koç Topluluğu’nun belirlediği hedef ve ilkeleri çerçevesinde, çalışanlarıyla birlikte, müşterilerinin tatminini sağlayarak, sağlıklı gelişmeyi, evrensel kalite ve standartlarda ürün ve hizmetler sunmayı amaçlar. Bu suretle ülkesi, müşterileri, ortakları ve yan sanayi için güvenilirlik, devamlılık ve saygınlık simgesi olmayı hedefler. Otokar, müşterilerini velinimeti olarak görür, daima “en iyi” olmak için çalışır, en önemli sermayesinin insan kaynağı olduğunu bilir, sürekli gelişmek için kaynak yaratmak amacı ile üstün iş ahlakı ve çalışma ilkelerine uyarak, gücünü aldığı Türk ekonomisine güç katmayı hedefler.