11 Nisan 2023

Otokar, Güney Amerika'daki LAAD 2023 Fuarına Katılıyor

Türkiye'nin global kara sistemleri üreticisi Otokar, savunma sanayii alanındaki ürün ve kabiliyetlerini dünyanın farklı bölgelerinde sergilemeye devam ediyor. Otokar, 11-14 Nisan tarihleri arasında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek, Güney Amerika'nın önde gelen savunma ve güvenlik fuarlarından biri olan LAAD 2023’e katılacak. Fuar süresince Otokar, zırhlı araçlardaki geniş ürün gamının yanı sıra kara sistemlerindeki üstün kabiliyetlerini tanıtacak. 

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, kara sistemleri alanındaki ürün ve kabiliyetlerini küresel çapta tanıtmaya devam ediyor. Otokar, 11-14 Nisan tarihleri arasında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olan Güney Amerika’nın en önemli  savunma ve güvenlik fuarlarından olan LAAD 2023’e katılıyor. Dört gün sürecek olan fuar süresince Otokar, dünyaca ünlü zırhlı araçlardan oluşan geniş ürün gamının yanı sıra kara sistemlerindeki üstün kabiliyetlerini tanıtacak.  

Otokar’ın savunma sanayii alanında global bir oyuncu olduğunu vurgulayan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, "NATO ve Birleşmiş Milletler tedarikçisi olmamızın yanı sıra, bugün 40’tan fazla ülkede, 60’a yakın kullanıcıya hizmet veren 33 bine yakın askeri aracımız bulunuyor. Günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz askeri araçlarımız ve geniş ürün gamımız ile fark yaratıyoruz. Son 10 yılda ciromuzun yaklaşık yüzde 7’sini Ar-Ge faaliyetlerine ayırdık. Çeşitli kullanıcıların değişen ihtiyaç ve beklentilerine global bilgi birikimimiz, üstün Ar-Ge, tasarım ve mühendislik kabiliyetlerimiz ile en iyi şekilde cevap veriyoruz. Tüm bunların yanı sıra teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkıyoruz" dedi. 

Otokar askeri araçlarının dünyanın farklı bölge ve iklim koşullarında aktif olarak hizmet verdiğini belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç,Görgüç; "Dünya çapında farklı coğrafyalarda elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Güney Amerika Otokar'ın önemli pazarları arasında yer alıyor. Halihazırda bu bölgede başarıyla hizmet veren askeri araçlarımız, bize bölgenin ihtiyaçlarını doğru analiz etme anlamında önemli bir deneyim kazandırdı. Otokar olarak bölgedeki ihracat fırsatlarını yakından takip ediyor, yeni iş birlikleri geliştirmeyi amaçlıyoruz.” açıklamasını yaptı.