Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Otokar'a yurtdışından 30 milyon USD'lik askeri araç siparişiTürkiye'nin en büyük özel sermayeli savunma sanayi şirketi Otokar, taktik tekerlekli ve zırhlı taktik tekerlekli araçları için toplam 30 milyon dolarlık ihracat sözleşmesine imza attı. Yapılan anlaşmayla, Otokar askeri araçlarını kullanan ülkelere bir yenisi daha eklendi.

Bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar, uluslararası arenada söz sahibi olmaya devam ediyor. Zırhlı taktik araçları ile dünyada tanınan bir marka haline gelen Otokar, aldığı yeni siparişle ihracat yaptığı ülkelere bir yenisini eklemenin gururunu yaşıyor. Otokar, anlaşmaya göre farklı adetlerde silah taşıyıcı tipinde COBRA zırhlı taktik araçlarını, ambulans ve personel taşıyıcı tiplerinde ZPT zırhlı taktik araçlarını, personel ve yük taşıyıcı, sahra bakım aracı tiplerinde 4x4 taktik tekerlekli araçlarını önümüzdeki 6 ay içerisinde teslim edecek. Siparişin toplam değeri ise yedek parçalar ve eğitim de dahil olmak üzere yaklaşık 30 milyon doları bulacak.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Otokar'ın başarılı ihracat performansının devam ettiği için çok mutlu olduklarını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, "Türkiye'nin en büyük özel sermayeli savunma sanayi şirketi olan Otokar'ın Türkiye'de olduğu kadar uluslararası arenada da gösterdiği başarılar, bir dünya markası olduğumuzun en büyük kanıtı... Tasarımı ve üretimi tamamen Otokar'a ait olan zırhlı ve taktik tekerlekli araçlarımızın aldığı bu büyük siparişin, hali hazırda dünyada başarıyla temsil ettiğimiz Türk savunma sanayinin konumunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz" dedi. Otokar'ın sahip olduğu Ar-Ge gücü, bilgi birikimi ve deneyimi ile kara sistemlerinde lider bir konumda olduğunu vurgulayan Görgüç, "Otokar zırhlılarının özellikle NATO ve BM görevlerinde gösterdiği başarıların ihracatımıza oldukça olumlu etkileri oluyor. Geçtiğimiz hafta da ARMA 6x6 zırhlı muharebe aracımız için 10,6 milyon USD'lik bir anlaşma yapmıştık. Yaptığımız yeni anlaşma ile sadece bu ay içinde toplamda 40 milyon doların üzerinde ihracat siparişi aldık. Otokar'ın uluslararası başarıları 2011 yılında da devam edecek." diye konuştu.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır