Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Otokar'dan Avrupa pazarına yeni bir otobüs serisi: TERRITO

Haberler


​Bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar, bu yıl üçüncü kez katıldığı IAA Fuarı'nda Avrupa pazarı için özel geliştirdiği otobüslerini ve yeni otobüs serisini görücüye çıkardı.

Tasarım, teknoloji ve üretimde ticari araçlarda öncü olan Otokar, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Avrupalı kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarladığı 5,8 ve 12 metre arasında değişen geniş araç yelpazesini Almanya'da düzenlenen ve Avrupa'nın en büyük ticari araç fuarı olan IAA 2010'da sergiledi. Otokar bu fuarda, Centro, Vectio, Navigo, Kent ve IAA 2010'da dünya prömiyeri yapılan Territo modellerinden oluşan dokuz araçlık bir takım ile Avrupa pazarında sahaya çıktı.

Otokar'ın yeni otobüs serisi: TERRITO

Avrupa pazarı için özel olarak dizayn edilen Terrioto serisi özellikle şehir içi ve servis aracı kullanımı için yaratıldı. 12 ile 12,8 metre arasında değişen modelleri olan yeni serinin 12 metrelik servis taşımacılığına uygun aracı Territo U ilk kez IAA 2010'da sergilendi. Yeni otobüs serisi Territo estetik dizaynı ve yüksek yolcu kapasitesi ile dikkat çekiyor.

Görme engelliler için Braille Alfabeli Kent LF

Toplu taşımacılık alanında engelli yolcuların konforunu göz önüne alan Otokar, 12 metrelik Kent LF otobüslerinin içerisinde görme engelliler için uyguladığı Braille Alfabesi özelliğini ilk kez IAA'da sundu. Türkiye'de toplu taşımacılık araçlarında ilk kez uygulanan bu özellik sayesinde görme engelli yolcular, araç içerisinde yolcu koltuklarında ve ikaz butonlarında kullanılan Braille Alfabesi ile rahatlıkla yolculuk yapabiliyor.

Tur Rehberi Paketli Vectio T

Otokar'ın IAA'da sergilediği bir diğer yeni özellikli aracı ise Tur Rehberi Paketli Vectio T. Bu paket birçok etkileyici fonksiyonu ile turizm taşımacılığına yönelik bir yenilik olarak fuarda yerini aldı. Tur Rehberi Paketi ile ön konsol çok fonksiyonlu olarak kullanılıyor. Ön konsola entegre olan multimedya yönetim sistemi, arka kapı kamerası, 2 kablosuz mikrofonu, koltukların arkasında her yolcu için 7"'lik LCD ekranları ile turizm yolcularına konfor ve eğlenceyi bir arada sunuyor.

Otokar IAA 2010'da kendi tasarımı olan geniş ürün yelpazesi ile tecrübesini yansıtıyor. Fuarda sergilenen araçlar:

  • CENTRO (5,8 metre)
  • NAVIGO S (7 metre)
  • NAVIGO SE (7,7 metre)
  • VECTIO T (10 metre)
  • VECTIO U (9 metre)
  • VECTIO LE (9 metre)
  • VECTIO S (9 metre)
  • KENT LF (12 metre)
  • TERRITO U - Premiere (12 metre)


Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır