Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Otokar'a yurtdışından 54.1 milyon Dolarlık taktik zırhlı araç siparişiTürk savunma sanayiinin en büyük özel sermayeli şirketi Otokar, 54.1 milyon Dolarlık yeni bir ihracat anlaşmasına imza attı. Otokar, anlaşma kapsamında muhtelif tiplerde 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı araçlar ile bu araçların yedek parça, eğitim ve özel ekipmanlarını 2011 yılı son çeyreğinde başlayarak 2012 yılı içerisinde partiler halinde teslim edecek.

Bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar, uluslararası arenada söz sahibi olmaya devam ediyor. Zırhlı taktik araçları ile dünyada tanınan bir marka haline gelen Otokar, son olarak 54.1 milyon Dolarlık yeni bir ihracat anlaşmasına imza attı. Otokar, anlaşmaya göre muhtelif tiplerde 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı araçlar ile bu araçların yedek parça, eğitim ve özel ekipmanlarını 2011 yılı son çeyreğinde başlayarak 2012 yılı içinde partiler halinde teslim edecek.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Otokar'ın başarılı ihracat performansının devam ettiği için çok mutlu olduklarını belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, "Türkiye'nin en büyük özel sermayeli savunma sanayi şirketi olan Otokar'ın Türkiye'de olduğu kadar uluslararası arenada da gösterdiği başarılar, bir dünya markası olduğumuzun en büyük kanıtı... Tasarımı ve üretimi tamamen Otokar'a ait olan taktik tekerlekli zırhlı araçlarımızın aldığı bu büyük siparişin, hali hazırda dünyada başarıyla temsil ettiğimiz Türk savunma sanayinin konumunu daha da güçlendireceğine inanıyoruz" dedi. Otokar'ın 2011 yılınının ilk 6 ayında yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplamda 150 milyon TL'lik sipariş aldığını belirten Görgüç, "Üst üste aldığımız siparişler ile çok yoğun geçirdiğimiz bir ilk yarı ardından 2011 yılının ikinci yarısına da hızlı bir giriş yaptık. Türkiye'de lider kara araçları üreticisi ve yurtdışında 30'a yakın ülkeye ihracat yapan bir firma olarak amacımız, kendi tasarladığımız askeri araçlar ile Türk tasarımı ve mühendisliğini tüm dünyada temsil etmek. " diye konuştu.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır