Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne 15 KENT 290LF

Haberler


Samsun Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada Otokar'ın Kent 290LF otobüslerini kullanacak. Toplamda 15 adet Kent 290 LF sipariş eden Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ilk etapta 7 otobüs, 1 Aralık 2010 Çarşamba günü yapılan törenle teslim edildi.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar'ın, Türk mühendislerinin tasarımı olan 12 metrelik otobüsü KENT 290LF, Samsun'daki hafif raylı sistemi tamamlayan hatlarda kullanılacak. Çağdaş ve modern yolculuk sunması nedeniyle büyük beğeni toplayan Otokar Kent 290LF, Samsun'da hafif raylı sistemin ulaşamadığı noktalarda yolcuları çift yönlü taşıyacak.

Samsun Ulaşım A.Ş. (SAMULAŞ) tarafından işletilecek 15 otobüsün ilk 7'sinin teslimatı 01 Aralık 2010 Çarşamba günü Otokar'ın Samsun bayisi İlk-el Kollektif Şirketi'nde düzenlenen törenle yapıldı. Törene Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden ise Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Genel Sekreter Kenan Şara, Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Makina İkmal ve Onarım Daire Başkanı Mehmet Ekmekçi katıldı. Otokar adına Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar Satış Yöneticisi Erol Mertan, araçların satışını gerçekleştiren Otokar Samsun bayisi İlk-el'in Sahibi Tansu Alan ve İlk-el Satış Müdürü İbrahim Akkaya törende hazır bulundu.

Kent 290LF

12 metrelik KENT LF, basamaksız alçak giriş tabanı ve geniş iç hacmi ile yolculara eşsiz bir konfor sunuyor. Düşük işletme giderleri ve dayanıklılığı ile ideal bir belediye otobüsü olan Kent 290LF, şehiriçi toplu taşımacılıkta büyük beğeni topluyor.

Güçlü kliması ile her mevsim ferah bir yolculuk vaad eden Kent LF, önde bağımsız aks uygulaması ile benzersiz bir süspansiyon, üstün yol tutuşu ve yüksek konfor sağlarken; ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistem ile maksimum güvenlik sunuyor.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır