Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Sakaryaspor'u zafere Doruk 215T taşıyacak

Haberler


​Otokar'ın şehirlerarası ve turizm yolcu taşımacılığı için tasarlayıp ürettiği Doruk 215T aracını artık Sakaryaspor da kullanacak. Sakaryaspor 2010 - 2011 sezonunda şampiyonluk yolundaki adımlarını Doruk 215T ile atacak.

Bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar'ın, şehirlerarası ve turizm yolcu taşımacılığı için geliştirdiği Doruk 215T, Türkiye'nin köklü spor kulüplerinden biri olan Sakaryaspor'a da hizmet verecek. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Otokar'ın ürettiği bir adet Doruk 215T'yi Sakaryaspor'a tahsis etti. Sakaryaspor'a özel olarak giydirilen Otokar Doruk 215T, 3 Ağustos 2010'da Sakarya'da düzenlenen törenle Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kulübe teslim edildi.

Şehrin sporcularını şehirde üretilen otobüs taşıyor

Sakarya kent meydanında yapılan teslimat törenine Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakaryaspor Başkanı Rauf Batuboylu, Otokar Genel Müdür Yardımcıları Basri Akgül ve Hüseyin Odabaş ile diğer yetkililer katıldı. Törende bir konuşma yapan Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar için Sakarya'nın büyük önemi bulunduğuna değinerek, "Sakarya'nın vergi rekortmeni Otokar, bölgeden aldığını bölgeye veriyor. Şehrimizin sporcularını ilimizde tasarlanan ve üretilen otobüs taşıyor. Sakaryaspor'a yeni sezonda başarılar diliyoruz." dedi.

Doruk, aynı zamanda Otokar'ın ödüllü ürün serisi olma özelliğini taşıyor. Doruk otobüsününün turizm modeli, Ekim 2009 tarihinde Belçika'da düzenlenen Busworld 2009 Kortrijk Otobüs Fuarı'nda "orta boy otobüs" kategorisinde Avrupa'nın en büyük ödülü "Grand Award"u kazanmıştı. Otobüs alanında Avrupa'nın en prestijli ödüllerinden biri olan bu ödül, ilk kez bir Türk markasına verilmişti.

Doruk 215T'nin özellikleri

Doruk 215T'nin güçlü Euro4 model motoru, geleceğin teknolojisini sunarken daha az yakıt tüketimi ve temiz bir dünya sözü veriyor. Doruk 215T, 4 silindirli 215HP gücündeki motoru sayesinde yakıt tüketimini en aza indiriyor ve işletme maliyetlerini makul bir seviyeye getirmek için önemli bir avantaj yaratıyor. Doruk 215T 39 + 1 + 1'lik yolcu kapasitesi, şehirlerarası taşımacılığa uygun yolcu konforu, 5,5 metreküplük geniş bagaj hacmi ve 10 metre uzunluğu ile benzersiz bir performans için tasarlandı.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır