Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Otokar Minibüsleri İspanya Halkını Taşıyacak

Haberler


Avrupa'da kendi markasıyla büyük bir satış başarısı yakalayan Otokar'ın yeni minibüsü M-2010 ilk kez İspanya'ya ihraç edildi. Otokar'ın minibüsü Granada ve Irun şehirlerinde kullanılacak.

Bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar'ın Türkiye'de M-2010 adıyla piyasaya çıkan ve Avrupa'da CENTRO adıyla satışa sunulan 14 kişilik minibüsü, ilk kez İspanya'ya ihraç edildi. Minibüs, Granada ve Irun şehirlerinde topluma taşımada kullanılacak.

İlk ihracat, İspanya'nın Granada şehrine Eylül 2010 tarihinde yapıldı. Düzenlenen teslimat törenine La Zubia Belediye Başkanı Mercedes Diaz ve İspanya'nın yetkili Otokar bayisi Somauto'nun Genel Müdürü Antonio Bautista katıldı.

M-2010'un İspanya'da ses getirmesinin ardından ikinci siparişi ise Irun şehrinin önde gelen taşımacılık firması olan AUIF tarafından verildi. 16 Kasım'da başlayan ve İspanya'nın en büyük ticari araç fuarı olan FIAA Madrid Fuarı'nda AUIF'in kendi kurumsal rengi ve logosu ile sergilenecek M-2010, fuarın ardından firmaya teslim edilecek.

"Şehrimizin dar yollarına en uygun araç: M-2010"

Granada'da yapılan teslimatta M-2010'un özellikle çok düşük olan dönüş yarı çapının Granada bölgesinin dar yolları için oldukça faydalı olacağının altını çizen La Zubia Belediye Başkanı Mercedes Diaz, "Minibüsün her iki aksta havalı süspansiyonlu olması, engelli rampasının sağladığı ayrıcalıklar ve geniş iç hacmi bizim için cezbedici oldu. Son yıllarda otobüsleri ile İspanya'da marka bilinirliği oldukça yükselen Otokar'ın sağladığı satış sonrası hizmet ağı ise M-2010'u seçmemizdeki en önemli etkenlerden biriydi." diye konuştu.

"Otokar İspanya'da rakipsiz olacak..."

Teslimatı değerlendiren Otokar İspanya bayisi Somauto'nun Genel Müdürü Antonio Bautista ise "M-2010; EU 2001/85 normlarına uygun, Avrupa'nın talep ettiği yüksek kalite standartlarına sahip, modern, pratik ve oldukça sağlam bir toplu taşıma aracı. Sınıfının tek tam havalı süspansiyonlu minibüsü olan M-2010 İspanya pazarında büyük beğeni topladı. Bu segmentte 40 yılı aşkın süredir Türkiye'nin lider üreticisi Otokar, İspanya'da da rakipsiz olacak." dedi. Granda'da kullanılacak minibüs; oturan, ayakta yolcu ve engelli olmak üzere toplam 22 yolcu taşıma kapasitesine sahip.

Otokar İhracat Müdürü Sedef Vehbi, Avrupa'da özellikle tarihi şehirlerde minibüs taşımacılığının yaygın olduğunu belirterek şunları söyledi: "Avrupa'da özellikle İspanya, İtalya gibi ülkelerde minibüs taşımacılığı yoğun olarak kullanılıyor. Tarihi dokusu korunan eski şehirlerin dar şehir sokaklarında yolcu taşımacılığında yüksek manevra kabiliyeti olan ve konforlu araçlar tercih ediliyor. M-2010 minibüsü Avrupa standartlarına uygun teknik özellikleri, modern tasarımı ile Avrupa'da çok beğenildi. Engelli yolcu taşımacılığına uygun yapısı, ayakta yolcu taşımacılığına imkan vermesi aracın en çok ilgi çeken özellikleri oldu."Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır