Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Otokar, IDEX 2015’te dünyaca tanınan zırhlı araçlarını ve Kaya aracının yeni versiyonunu sergilediOtokar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de 22-26  Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen savunma sanayi fuarı IDEX’te     Arma 6x6, Arma 8x8, Cobra II araçlarının yanı sıra, Kaya aracının yeni versiyonunu sergiledi.

Bir Koç Topluluğu şirketi olan, Türk savunma sanayiinin en büyük özel sermayeli kuruluşu Otokar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de 22-26  Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenen IDEX savunma sanayii fuarında Arma 6x6 ve Arma 8x8 araçlarını yine kendi tasarımı olan Bozok ve Üçok kuleleri ile sergilerken, Cobra II aracının amfibik versiyonunu ve Kaya aracının 13 ton azami yüklü ağırlığa sahip, tek kabin yeni versiyonunu sergiledi.

Fuarla ilgili olarak konuşan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, “Bu sene yedinci kez katıldığımız IDEX Fuarı’nda Cobra II aracımızın amfibik versiyonunu, Arma araç ailemizi yine kendi tasarımımız olan Üçok ve Bozok kuleleri ile sergiliyoruz. Ayrıca, mayına dayanıklı zırhlı aracımız Kaya’nın 13 tonluk, tek kabinli yeni versiyonunu ilk kez bu fuarda sergiliyoruz. IDEX Fuarı bizim için oldukça önemli bir fuar. Bölgedeki işbirliklerimizin artarak devam etmesini arzuluyoruz.

Tasarım, geliştirme, test ve üretim kabiliyetlerimiz bizi büyük ölçüde farklılaştıran özelliklerimiz. Kabiliyetlerimizin ve uzmanlığımızın kullanıcılarımız tarafından takdir ediliyor olması bizim için büyük bir mutluluk. Yakın zamanda amfibik Cobra II aracımız bir Körfez ülkesinde sıcak iklim ve amfibi testlerine tabii tutuldu. Testlerde yaklaşık 5.000 km yol kateden araç, açık deniz yüzme testlerini de başarı ile tamamladı.

Otokar olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kara araçları alanında bir numaralı tedarikçisi olmamızın yanı sıra dünya çapında 30’a yakın ülkede tercih ediliyoruz, aynı zamanda araçlarımız NATO ve Birleşmiş Milletler güçlerinde kullanılıyor. Bugün 28 binden fazla zırhlı aracımız, dünyanın çok farklı noktalarında, zorlu iklim koşulları altında, riskli bölgelerde kabiliyetlerini kanıtlamış bulunuyor. Ayrıca Türkiye’nin ilk milli ana muharebe tankı Altay Projesi’nde de ana yüklenici olarak ülkemize hizmet etmekten gurur duyuyoruz” dedi.  Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır