Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Otokar’ın gezici kütüphaneleri 10’a yükseldi​​​​Koç Topluluğu şirketi Otokar, özel ürettiği 5 yeni Doruk LE model gezici kütüphane otobüsünü daha Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’ne törenle teslim etti. Otokar’ın bakanlık hizmetine sunduğu gezici kütüphane sayısı böylece 10’a yükseldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, gezici kütüphane sayısını artırıyor. Koç Topluluğu şirketi Otokar, özel olarak ürettiği ikinci parti 5 yeni Doruk LE model gezici kütüphane otobüsü Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın da katılımıyla 14 Haziran Salı günü gerçekleşen törenle teslim etti. Teslimatı yapılan Doruk LE otobüsleri ile Otokar’ın yurdu gezen gezici kütüphane sayısı 10’a yükseldi. Yeni gezici kütüphaneler Aydın, Trabzon, Tekirdağ, Isparta, Konya, Çorum, Manisa, Iğdır, Kırşehir, Nevşehir, Burdur, Kütahya, Bursa, Elazığ ve Mardin’de kitap severler ile buluşacak.

DORUK LE GEZİCİ KÜTÜPHANELER HAKKINDA

Türkiye'nin en çok satılan orta boy otobüsü olan Doruk LE üzerinde, araca özel olarak tasarlanan kütüphane havasını yansıtmak amacıyla iç yüzeylere raf sistemleri eklendi. İç tasarımı renkli ve ferah olan araçta özel okuma bölümünü aynı anda 6 kişi kullanabiliyor. Gezici kütüphanelerde ayrıca araç tavanına gizlenerek uzaktan kumanda ile açılan bir televizyon sistemi bulunuyor. Böylece ziyaretçiler görsel döküman, çocuklara yönelik çeşitli bilim sanat belgeselleri ve filmlere de ulaşma imkânı buluyor. Araç içindeki jenaratörler enerji ihtiyacını karşılarken, klima sistemi ile ister sıcak ister soğuk havada rahat okuma ortamı sağlanabiliyor. Ayrıca otobüse eklenen tente sistemi, seyyar masa ve sandalye seti, ziyaretçilere açıkhavada da kütüphaneyi kullanma fırsatı veriyor.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır