Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Otokar, IDEB 2018’e BM’nin gözdesi Cobra II ile katılıyorTeknoloji üstünlüğü, mühendislik gücü, tasarım kabiliyetiyle dünya savunma sanayiindeki konumunu her geçen gün güçlendiren Otokar, Slovakya'nın başkenti Bratislava'da düzenlenen IDEB(International Defence Exhibition Bratislava) 2018 Savunma Sanayii Fuarı'na katılıyor. 18 Mayıs tarihine kadar sürecek olan fuarda Otokar, yüksek koruma ve hareket kabiliyeti ile öne çıkan, Birleşmiş Milletler görevlerinde de aktif olarak kullanılan COBRA II'yi sergileyecek

Savunma sanayinde fikri mülkiyet hakları kendisine ait ürünlerle 5 kıtada 30'dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Koç Topluluğu şirketi Otokar, dünyanın dört bir yanında kara sistemlerindeki kabiliyetlerini sergilemeye devam ediyor. Otokar, Efes 2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatının ardından Slovakya'nın başkenti Bratislava'da 7'nci kez düzenlenen IDEB 2018 Savunma Sanayii Fuarı'na katıldı. Otokar, Orta Avrupa'nın savunma ve güvenlik teknolojilerinde önemli bir vitrin olan IDEB 2018'de 3 gün boyunca yüksek koruma seviyesi, geniş iç hacmi ve üstün hareket kabiliyeti ile dikkat çeken COBRA II'yi sergileyecek.

Otokar'ın 30 binden fazla askeri aracının Asya, Ortadoğu, Afrika, Orta Avrupa gibi dünyanın farklı noktalarında kullanıldığına dikkat çeken Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; "Otokar olarak askeri araçlar alanında 30 yılı aşan tecrübemiz ile kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde analiz ediyoruz. Mühendislik becerimiz, üstün Ar-Ge imkanlarımız ile ürettiğimiz zırhlı araçlarımız uluslararası arenada her geçen gün yeni başarılar elde ediyor. IDEB'de sergilediğimiz COBRA II, NATO'nun en büyük ordularından biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile iç güvenlik güçlerinde ve yurtdışında başarıyla hizmet veriyor. Özgün ürünlerinin yanı sıra sektördeki konumunu teknoloji know-how ihracatı ile farklı bir noktaya taşıyan Otokar, global ölçekli savunma şirketleri arasındaki konumunu her geçen gün daha da yukarı taşıyor" açıklamasını yaptı.

Fikri mülkiyet hakları kendilerine ait, farklı tip ve versiyonlarda ürettikleri araçlarını 5 kıtada 30'dan fazla ülkeye ihraç ettiklerini belirten Görgüç; "Otokar olarak ulaştığımız teknolojik yeterlilik ve uluslararası arenada elde ettiğimiz başarılar, bizi yeni başarılar elde etmek için daha da motive ediyor. Her geçen yıl daha geniş bir coğrafyada etkin olan milli bir şirket olarak, Slovakya ve bölgede ihracat fırsatlarını yakından takip ediyoruz. IDEB, yeni iş birlikleri geliştirmek, bölgedeki varlığımızı kuvvetlendirmek için önemli bir organizasyon. Fuar süresince mevcut kullanıcılarımızla olan işbirliklerimizi geliştirirken, COBRA II başta olmak üzere, geniş ürün gamımızı potansiyel kullanıcılara tanıtma fırsatı bulacağız" dedi.

EN ZORLU ARAZİ VE İKLİM KOŞULLARINA MEYDAN OKUYOR

Otokar'ın araştırma ve geliştirme ekibi tarafından güvenlik kuvvetlerinin çeşitli hizmetlerinde kullanılmak üzere mevcut COBRA aracı temel alınarak geliştirilen COBRA II, üstün teknik ve taktik özelliklere sahip. En zorlu arazi ve iklim koşullarında dahi üstün performans sağlayan COBRA II, gelişmiş hareket kabiliyetinin yanı sıra personele sağladığı yüksek koruma, ateş gücü, görev ekipmanları ile ön plana çıkıyor. 9 personel taşıma kapasitesine sahip COBRA II farklı görevler için modüler bir yapı sunuyor. Otokar'ın günümüz tehditlerine uygun olarak, kullanıcı beklentileri doğrultusunda tasarlayıp ürettiği COBRA II, balistik, mayın ve EYP tehditlerine karşı üstün koruma sunuyor. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı iklim ve amfibi testlerine tabii tutulan COBRA II, bu testlerde binlerce kilometre yol kat etti ve açık deniz yüzme testlerini de başarıyla tamamladı. COBRA II halihazırda Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde yer alıyor; yurtdışına ihraç ediliyor.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır