Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Eskişehir'de Otokar Doruk rüzgarı esiyor

Haberler


Türkiye'nin öncü toplu taşımacılık araçları üreticisi Otokar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne özel halk otobüsü olarak kullanılmak üzere 5 adet Doruk 190H model aracı düzenlenen törenle teslim etti.

Bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar'ın çağdaş ve modern yolcu taşımacılığı için tasarladığı 9 metrelik otobüsü Doruk 190H, Eskişehir'in şehiriçi yolcu taşımacılığındaki tercihi oldu. Otokar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne, özel halk otobüsü olarak hizmet verecek 5 adet Doruk 190H model aracı 5 Kasım 2010 günü Eskişehir'de düzenlenen törenle teslim etti.

Teslimat töreninde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Suat Er, satışı gerçekleştiren Otokar Yetkili Bayisi Atalay Otomotiv'in sahibi İsmet Atalay, Otokar Otobüs Satış Birim Yöneticisi Murat Torun, Bölge Satış Yöneticileri Tanju Paker ve Sebahattin Yılmaz hazır bulundu.

Doruk 190H özellikleri

Otokar'ın Doruk 190H modeli otobüsü 70 kişiye varan yolcu kapasitesi ve düşük yakıt tüketimi ile büyük ilgi görmeye devam ediyor. Türkiye'de pek çok noktada hizmete başlayan örme şasili, arkadan motorlu Doruk 190H, farklı kapı seçenekleri, yolcu kapasitesi ve iç yerleşim alternatifleri ile farklı kullanım alanlarına uygun çözümler sunuyor.

Tüm Otokar araçları gibi, Türkiye yol şartlarına göre tasarlanan 9 metrelik Doruk otobüsleri de en zor kullanım şartlarında üstün performans, en bozuk yollarda eşsiz konfor ve şehir içi dar yollarda benzersiz manevra kabiliyetini bir arada sunuyor. Doruk, galvaniz kaplı sac ve profillerden üretilmiş gövdesiyle korozyona meydan okurken, Avrupa standartlarına uygun yapısı, örme şasisi ve kalitesi, alt ekipmanlarıyla kalite, güvenirlik ve işletme maliyetlerinin düşüklüğü konusunda rakip tanımıyor.

Doruk, 190 beygir gücündeki motoru ve yolculara büyük otobüslerin konforunu sağlayan örme şasisi ile dikkat çekiyor. Motorun gövdenin arka kısmına yerleştirilmesi sayesinde bakım kolaylığı ve araç içi sessizlik sağlanıyor. Ekonomikliği, disk frenleri, havalı süspansiyonu, farklı kapı ve koltuk yerleşimleri imkânları ile ön plana çıkan otobüs serisi tamamen Otokar Araştırma Geliştirme Birimi tarafından tasarlandı.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır