Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

COBRA için Birleşmiş Milletler Barış Gücünde Yeni Görev

COBRA için Birleşmiş Milletler Barış Gücünde Yeni Görev


​​​​Türkiye'nin kara sistemleri üreticisi Otokar, dünyaca tanınan zırhlı aracı COBRA için 24,6 milyon Dolar'lık sipariş aldı. Türk tasarımı COBRA araçları Birleşmiş Milletler barış güçleri görevlerinde kullanılacak.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, dünya çapında kabul görmüş, modern orduların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek yapı ve özelliklerde tasarlanmış COBRA aracı ile önemli bir siparişe daha imza attı. Yedek parça ve kullanıcı eğitimleri dahil 24,6 milyon USD tutarındaki siparişe konu olan araçların Birleşmiş Milletler barış güçlerinde kullanılacağı açıklandı.

Otokar'ın Türkiye'nin en büyük özel sermayeli savunma şirketi olduğunu belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, "Yüzde yüz Türk sermayeli milli bir şirket olarak tasarladığımız ve ürettiğimiz ürünleri ihraç etmenin gururunu yaşıyoruz. Bugün Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük kara araçları tedarikçisi olmamızın yanı sıra araçlarımız 5 kıtada 30'a yakın ülkede kullanılıyor. Özellikle Cobra aracımız kendi sınıfında dünyada rakipsiz bir araç, şu anda 15 ülke gücünde aktif olarak hizmet veriyor. Cobra'nın başarılı performansı yeni siparişler için referans oluyor. Yeni aldığımız sipariş de mevcut bir kullanıcımız tarafından Birleşmiş Milletler barış gücünde kullanılmak üzere verildi. 3 / 4 tondan 60 tona kadar olan ürün ailemiz ile ülkemize hizmet etmek ve yurtdışında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz" diye konuştu.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır