Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Busworld 2012'ye Otokar imzası

Haberler


​​Otokar, Busworld 2012'de 6 metreden 12 metreye kadar uzanan geniş ürün yelpazesi ve iki yeni aracı ile yer aldı.

Bir Koç Topluluğu şirketi olan Otokar, 19-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenen BUSWORLD TURKEY 2012 Otobüs Endüstrisi ve Yan Sanayi Uluslararası İhtisas Fuarı'nda 6 metreden 12 metreye kadar uzanan geniş ürün yelpazesinde yer alan araçlarını sergiledi. Fuarda ayrıca Türkiye'nin ilk elektrikli otobüsü Doruk Electra ve Sultan ailesinin en yeni modeli Sultan Mega ilk kez sergilendi.

Fuarın basın gününde yapılan toplantıda konuşan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, iki yıldır otobüs pazarında liderliklerini koruduklarını hatırlatarak ilk üç ayda da otobüs üretimi alanında lider olduklarını belirtti. Görgüç; "Busworld 2012'de servis ve turizm alanındaki araçlarımız ve şehiriçi toplu taşımacılığa yönelik ürettiğimiz araçlarımızı sergiliyoruz. Şehiriçi toplu taşımacılık alanında 6 metreden 12 metreye kadar uzanan geniş ürün yelpazemiz ile belediyelere, toplu taşımacılık yapan kurum ve şirketlere entegre çözümler sunuyoruz." dedi. Fuarda tüm toplu taşımacılık ürünlerinin yanısıra Otokar'ın alternatif yakıtlı araçlar alanındaki en yeni otobüsü Doruk Electra'yı sergilediklerini belirten Görgüç, "Geçtiğimiz hafta Türkiye lansmanını yaptığımız Doruk Electra, Türkiye'nin ilk elektrikli otobüsü. 3 buçuk yıllık bir çalışmanın ürünü olarak geliştirdiğimiz Doruk Electra, çevreci yatırımları ile öne çıkan belediyelerin tercihi olacak." diye konuştu.

Otokar'ın ilk kez Busworld'de sergilediği yeni aracı Sultan Mega hakkında da bilgi veren Görgüç, "Turizm alanında Türkiye'de kendine yeni bir niş pazar yaratan 10 metrelik Doruk T otobüsümüz, yolcu başına sağladığı düşük işletme maliyetleri ile şu anda özellikle turizm sektöründe çok yoğun talep görüyor. Doruk T'nin bu başarısı bizi özellikle bu sınıftaki araç satın alma maliyetleri yüksek gelen, ancak yüksek yolcu taşıma kapasitesine ihtiyaç duyan kullanıcılarımız için bir arayışa yöneltti. Pazarda bu alandaki boşluğu doldurabilecek Sultan Mega otobüsümüzü bugün Busworld'de ilk kez kullanıcılarımızın beğenisine sunuyoruz. Standımızda görebileceğiniz Sultan Mega, Sultan ailesinin en yeni modeli ve 35 kişi yolcu kapasitesi taşıma kapasitesine sahip. Bu otobüsümüzün de diğer modellerimiz gibi başta turizm sonrada servis taşımacılığında öncelikli tercihler arasında yer alacağına inanıyoruz" dedi.

Otokar'ın Busworld 2012'de Sergilediği Şehiriçi Araçları

Doruk Electra

Egzos emisyonları sıfır, gürültü ve titreşim seviyeleri oldukça düşük olan Doruk Electra, 6-8 saat arasında tam şarj olsa da, onboard şarj ünitesi sayesinde duraklarda bekleme yaparken de kısa süreli şarj edilme imkanına sahip. Otobüs, ideal şartlarda tam şarj ile 280 km mesafe kat edebiliyor. Aracın menzilini gün içerisinde yapılan akıllı şarjlar ile yüzde 30-40 oranında artırmak mümkün. Araç üstü (on-board) şarj ünitesi sayesinde ilave bir elektrik şarj altyapısına ihtiyaç duymayan Doruk Electra, sanayi tipi 3 faz elektriğin olduğu her yerde şarj edilebiliyor. Uluslararası güvenlik sertifikasyonu olan ECE R100-01 yönetmeliğine uygun Doruk Electra'da kullanılan aküler ise aşırı şarj, çarpışma, yanma ve kısa devre gibi durumlarda çevresine zarar vermeyen yüksek güvenlikli Lityum Demir Magnezyum Fosfat teknolojisine sahip.

M-2010

M-2010 Busworld 2012'de 15+7 versiyonu ile sergileniyor. M-2010, minibüs taşımacılığının yanısıra Bursa, Samsun, Malatya gibi illerde 9 ve 12 metre otobüslerle birlikte çalışıyor. Yolcu yoğunluğunun az olduğu saatlerde ve bölgelerde yolcu taşıyor. Modern tasarımı ile beğeni topluyor. M-2010, güvenlik uygulamalarında da Avrupa standartlarına sahip. Alçak taban sistemi ile yolcular M-2010'a kolayca ve rahat bir şekilde inip binme imkanına sahip oluyor. Yüksek performans, yolcu başına düşük işletme maliyeti ise minibüs sahiplerine sağlanan önemli avantajlar olarak öne çıkıyor.

Sultan City

Otokar'ın 7,7 metrelik halk otobüsü Sultan City, 58 kişiye varan yolcu kapasitesi ile yüksek yolcu kapasitesi sunuyor. Düşük yakıt tüketimi, güçlü performansı, düşük işletme giderleri ve dayanıklılığı ile kazandıran Sultan City; modern görünüşü, iç ferahlığı, üstün yol tutuşu ve çevreciliği ile hayranlık uyandırıyor.

Doruk LE

Otokar'ın 9 metrelik alçak taban girişli otobüsü Doruk LE Türkiye'nin en çok satılan 9 metrelik aracı. Dayanıklığı, düşük işletme maliyetleri ile dikkat çeken Doruk LE, 57 kişilik yüksek yolcu taşıma kapasitesine sahip. Doruk LE, Busworld 2012'de 3 kapılı versiyonu ile sergileniyor.

KENT LF

12 metrelik Türkiye'nin en çok satılan alçak tabanlı belediye otobüsü Kent LF, fuarda İstabul'un halk otobüsü rengi olan turkuaz renkli modeli ile sergileniyor. Euro 5'in de üzerinde emisyon değeri sunan EEV motora sahip tasarım ödüllü Kent LF, değişik yerleşim opsiyonları ile yolcu kapasitesini 98'e çıkarabiliyor. Kent LF, önde bağımsız aks uygulaması ile benzersiz süspansiyonu, üstün yol tutuşu yüksek konfor sağlanırken, ABS, ASR, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici sistem ile maksimum güvenlik sunuyor.

Otokar'ın Busworld 2012'de Sergilediği Servis ve Turizm Araçları

Sultan Mega

Sultan ailesinin en yeni üyesi Sultan Mega, 35 kişilik kapasitesi turizm sektöründe kendisine yer buluyor. İkincil olarak kısa mesafeli taşımacılıklar ile pazara giriş yapan Sultan Mega, özellikle arkadan motorlu orta ve büyük boy otobüslerin fiyatları yüksek gelen ama koltuk kapasitesi az gelen müşteriler için tasarlandı.

Sultan 140S

27 kişilik kapasitesi ile servis taşımacılığı için ideal çözüm sunan Sultan 140S, Sultan serisinin en hesaplı modeli... Yakıtta cimri, rampada güçlü, her bakımdan hesaplı Sultan 140S, 140 BG motoruyla her türlü yol koşulunda üstün çekiş performansı sunuyor.

Sultan Maxi

31+1+1 kişilik Sultan Maxi, turizm taşımacılığında özellikle düşük yakıt giderleri ile tercih ediliyor. Sultan Maxi konforu ve yüksek bagaj kapasitesi ile farklılaşıyor.

Doruk T

Turizm taşımacılığının son gözdesi Doruk T, orta boy otobüste Türkiye'nin lideri. Kendi sınıfını yaratan bir model olan ödüllü Doruk T, büyük otobüslerin yüksek maliyetli kaldığı, küçük otobüslerin kapasite olarak yetersiz kaldığı durumlarda öncelikli tercih oluyor. Turizm taşımacılığında konforu, bagaj kapasitesi ile uzun ve kısa seyahatlere uygun Doruk T, yolcu başına düşük maliyetleri ve düşük işletme giderleri ile tercih ediliyor.

​​


Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır