Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

Otomotiv sektorunde en basarili Ar-Ge merkezi odulu Otokarin oldu

Otomotiv sektorunde en basarili Ar-Ge merkezi odulu Otokarin oldu


​​​​Kocaeli Ar-Ge Merkezleri Performans Değerlendirmesi ve Teknoloji Transfer Ofisleri ile İşbirliği Çalıştayı'nda, otomotiv sektöründe en başarılı Ar-Ge Merkezi ödülünü Otokar adına Genel Müdür Yardımcılarımızdan Murat Ulutaş aldı.

Başiskele İlçesi'ndeki The Ness Otel'de gerçekleştirilen Ar-Ge Merkezleri 2012 yılı Performans Endeksi Değerlendirilmesi ve Teknoloji Transfer Ofisleri İşbirliği Çalıştayı'na, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın yanı sıra Bakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Erslan Arslan, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Yücel Altunbaşak, Bilim Sanayi ve Teknoloi Genel Müdürü Prof.Dr. Cevahir Uzkurt ödül alan firma kuruluşları ile sanayici ve işadamları katıldı.

Son beş yıldır cirosunun yüzde 4'e yakın kısmını Ar-Ge'ye ayıran ve sadece 2013 yılında 50 milyon TL'lik Ar-Ge harcaması yapan Otokar'ın "Kendi teknolojisini geliştirerek ürünlerinde yerli ve milli kimlik özelliğini koruma" vizyonu da ödülle taçlandırılmış oldu.

Bugün Ar-Ge Merkezi çalışanı sayısı 491'e ulaşan, 100'e yakın patent, endüstriyel tasarım ve faydalı modeli bulunan Otokar, son 10 yıl içinde Ar-Ge yatırımları ile kaynaklarını ülke içinde kullanma ilkesini titizlikle uyguladı.

2012 yılında Türkiye'nin ilk, dünyanın ise en modern Tank Test Merkezi'ni devreye alarak sektörün hizmetine sunan Otokar, 2013 yılında da Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştirdiği birçok projeyi hayata geçirdi. Etkin Ar-Ge çalışmaları amacıyla savunma sanayinde kullanılmak üzere 2013 yılında kule sistemleri için 6DOF (6 Eksenli Simülatör) devreye alındı. Otokar Ar-Ge merkezinde gerçekleştirilen çalışmalarla Tulpar, Ural, Cobra II, Tempo, Euro 6 motorlu otobüsler, Atlas, Maxi kesit tanker semi-treyler, Mega Iceliner ve trene yüklemeye uygun treyler gibi yeni ürünler piyasaya sunuldu.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır