Menüye ulaşmak için tıklayınız İçeriğe ulaşmak için tıklayınız

50. yılını kutlayan Otokar, Busworld'de geniş ürün gamı ile yer aldı

Haberler


​​​​​​Türkiye'nin lider otobüs üreticisi Otokar, 18-23 Ekim 2013 tarihleri arasında Belçika'da düzenlenen Busworld Fuarı'nda 860 metrekarelik standı ile yer aldı. Otokar fuarda 6 metreden 12 metreye kadar uzanan geniş ürün yelpazesinde yer alan 7 otobüsünü ve araçların Euro 6 versiyonlarını tanıttı. Stantta ayrıca Otokar'ın 1968 yılında ürettiği 37 kişilik yolcu otobüsü de sergilendi.

Bir Koç Topluluğu şirketi olan ve 50. kuruluş yılını kutlayan Otokar, Belçika'da düzenlenen Busworld Fuarı'na geniş ürün gamı ile katıldı. Fuarda Otokar'ın şehiriçi, servis ve turizm taşımacılığına yönelik 7 otobüs ve araçların Euro 6 versiyonları tanıtıldı. Standın en çok ilgi çeken aracı ise Otokar'ın 1968 yılında ürettiği, dönemin en modern şehirlerarası araçları olan 37 kişilik otobüs oldu.

Fuarı değerlendiren Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar'ın Türkiye'de dört yıldır üst üste pazar lideri olduğunu belirterek, bu yıl da liderlik beklediklerini iletti: "Yaptığımız işe olan inancımız en üst düzeyde çünkü ürettiğimiz otobüslerimiz ile her gün milyonlarca kişiye dokunuyoruz. Otokar olarak Avrupa pazarının en önemli oyuncularından biri olmak istiyoruz. 2013 yılı sonunda Otokar'ın yurtdışı satışlarının yüzde 50 oranında artmasını bekliyoruz. Otokar için Fransa her zaman olduğu gibi Avrupa'da en büyük pazar konumunu koruyor. Fransa'nın ardından ise Almanya, Italya ve İspanya geliyor. Pazarda genel bir düşüş yaşansa da Avrupa hala pazarda yer alan oyuncular ile dünyanın en rekabetçi ve yenilikçi pazarlarından biri olmaya devam ediyor." dedi. Avrupa otobüs pazarının yakında geçmiş senelerdeki rakamlara ulaşacağına inandıklarını belirten Görgüç, "Euro 6'ya geçişin tamamlanması ve ürün gamımıza ekleyeceğimiz yeni modeller ile Otokar niş segmentlerde olan konumunu daha da güçlendirecek. Şehiriçi alanda otobüs penetrasyonumuzu daha da artırarak önemli Avrupa pazarınlarda daha geniş bir toplu taşıma ürün yelpazesine sahip olmayı hedefliyoruz. 50. yılını kutlayan ve Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüs markası olan Otokar olarak araçlarımız günümüzde 40'tan fazla ülkede kullanılıyor. 2014 yılında ise İskandinavya ve İngiltere pazarlarına yönelik yatırım yapmayı düşünüyoruz." diye konuştu.

Otokar, Busworld Kortrijk Fuarı'nda standında şehiriçi, turizm ve kısa mesafe taşımacılığa uygun olarak tasarlanan otobüslerini sergiledi.

Türkiye'nin en çok satılan belediye otobüsü 12 metrelik KENT LF, DORUK LE orta boy otobüs, KENT U'nun yanısıra turizm segmentinde SULTAN ve DORUK'un modelleri Otokar standında ziyaretçilerle buluştu.Otokar.com.tr Adresinden Ayrılıyorsunuz

Şu anda başka bir web sitesine yönlendiriliyorsunuz. Devam etmek istiyor musunuz?

Evet Hayır